Domy na sprzedaż - Zielona Góra | Domy nowe, szeregowe (szeregowce)

Zielona Góra - sprzedaż domów z PARKHOME

Domy na sprzedaż - Zielona Góra i okolice. Biuro nieruchomości Parkhome oferuje tanie domy używane i nowe na sprzedaż w Zielone Górze i okolicach. Domy szeregowe (szeregowce) i nie tylko. Dom na sprzedaż - Zielona Góra.
Sprzedaż domu jest prawdopodobnie jedną z najważniejszych rzeczy, które będziesz robić w swoim życiu i jest to coś, co wymaga czasu i organizacji, aby odnieść sukces. Przed rozpoczęciem całego procesu należy wziąć pod uwagę pewne aspekty, które mogą pomóc w szybszej sprzedaży domu, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy sprzedajesz nieruchomość.

Czy to dobry moment na sprzedaż domów w Zielonej Górze?

Najpierw należy przeprowadzić badania rynku i sprawdzić, czy jest to dobry czas na sprzedaż domów w Zielonej Górze. Aby to zrobić, należy przestudiować obecną sytuację na rynku nieruchomości, zrozumieć, jaki jest popyt i jak długo trwa sprzedaż domu w Twojej okolicy. Nasi pracownicy oddziału PARKHOME Zielona Góra pomogą Ci uzyskać odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Ile jest warty mój dom na sprzedaż w Zielonej Górze?

domy-na-sprzedaz-05Po zapoznaniu się z rynkiem nieruchomości w Zielonej Górze i ustaleniu, czy jest to dobry moment na sprzedaż domu, radzimy:
• przeprowadzić wycenę nieruchomości: ważne jest, aby przeprowadzić analizę wartości nieruchomości na sprzedaż domu w Twojej okolicy.
• Aby uzyskać bardziej realistyczny obraz wartości swojego domu, skorzystaj z usług biura nieruchomości. Nasi pracownicy z Oddziału PARKHOME w Zielonej Górze znają realia lokalnego rynku lepiej niż ktokolwiek inny.
• Stan domu również będzie miał wpływ na wartość sprzedaży. Jeśli dom na sprzedaż w Zielonej Górze jest dobrze utrzymany, możesz poprosić o wyższą cenę.

Sprzedajesz nieruchomość z biurem nieruchomości w Zielonej Górze czy na własną rękę – jak lepiej?

domy-na-sprzedaz-04To bardzo dobre pytanie. Niektórzy ludzie decydują się na samodzielne prowadzenie całej transakcji, a inni wolą biuro nieruchomości, które zajmuje się całym procesem sprzedaży. Nie należy zapominać, że im dłużej trwa sprzedaż domu, tym bardziej traci on na wartości na rynku, a najlepszymi ludźmi do szybkiej sprzedaży nieruchomości są profesjonaliści, biorąc pod uwagę ich doświadczenie na rynku - tacy jak ludzie z oddziału PARKHOME w Zielonej Górze.

Decydując się na samodzielną sprzedaż domu, musisz:

• Przygotować dom do sprzedaży (uatrakcyjni go, zrobić profesjonalne zdjęcia, umieścić ogłoszenie na stronach internetowych i portalach społecznościowych).
• Mieć czas na wizyty i kontakty telefoniczne/e-mailowe.
• Skompletować całą niezbędną dokumentację do sprzedaży.

Jeśli zdecydujesz się sprzedać nieruchomość za pośrednictwem biura nieruchomości PARKHOME Zielona Góra:

To my zajmiemy się całym procesem sprzedaży, od przygotowania domu, reklamy, dokumentacji, a czasem nawet obsługi posprzedażowej.
Posiadamy bazę klientów i odpowiednie kanały sprzedażowe, co pozwoli nam szybciej znaleźć potencjalnego kupca.
Zaoferujemy pomoc kupującemu w obszarze znalezienia najlepszej opcji finansowania, co jest naszym kolejnym atutem.
Możemy również polecić zaufane firmy przeprowadzkowe, kancelarie notarialne czy biura księgowe przydatne przy transakcji kupna i sprzedaży nieruchomości.

Sprzedaż domów Zielona Góra a koszty związane ze sprzedażą


dom-na-sprzedaz-04
Ważne jest, aby od ostatecznej ceny nieruchomości obliczyć wydatki związane ze sprzedażą domu, ponieważ nie wszystko to zysk. Należy pamiętać o rozważeniu następujących wydatków, aby dokładnie zaplanować wycenę nieruchomości:
• Ewentualne prace, które należy wykonać przed sprzedażą domu (malowanie, hydraulika, wilgotność itp.)
• Niezbędne dokumenty do sprzedaży domu (cześć z nich wiąże się z dodatkowym kosztem).
• Koszty prawne (umowy, prawnicy, notariusze).
• Podatki związane ze sprzedażą.
• Przed sprzedażą domu konieczne jest zbadanie otaczającego rynku nieruchomości i zrozumienie, jakie cechy są najbardziej poszukiwane przez kupujących. Wykonując te badania, możesz zwiększyć sprzedaż swojej nieruchomości, podkreślając elementy, które już posiada lub ulepszając inne.Czynniki zwiększające wartość nieruchomości

domy-na-sprzedaz-06Wycena nieruchomości jest bardzo ważna, zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Wśród różnych aspektów, które mogą pomóc w zwiększeniu wartości nieruchomości, niektóre można zmienić lub ulepszyć, podczas gdy inne można podkreślić jako kluczowe punkty sprzedaży.

1. Lokalizacja

To bardzo ważny czynnik przy zakupie domu. Wiele osób ceni ten czynnik w codziennym życiu. Dlatego najlepiej jest, aby nieruchomość:
• Miała dobry dojazd do miasta.
• Była blisko służby zdrowia, supermarketów, szkół i transportu publicznego.
• Posiadała w okolicy tereny zielone.
• Była usytuowana w cichej okolicy.

2. Naturalne światło/ekspozycja na słońce

Jasność nieruchomości, oprócz tego, że jest bardzo ważnym czynnikiem, może dać zupełnie inne postrzeganie przez kupujących niż te przestrzenie, które mają ograniczoną ilością światła. Im więcej naturalnego światła ma Twój dom, tym bardziej będzie ono cenione. Na przykład posiadanie dużych okien jest czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, ponieważ często zwiększa zainteresowanie kupujących. Jeśli nie masz w swoim domu na sprzedaż dużych okien warto pozbyć się wszelkich firanek i innych tego typu rzeczy, które ograniczają światło dzienne w pomieszczeniu.

dom-na-sprzedaz-053. Typ domu

Struktura domu, układ pomieszczeń i dodatki, które posiada, mogą mieć decydujące znaczenie w momencie sprzedaży domu. Coś, co podnosi wartość nieruchomości, to np. łączenie pomieszczeń, aby dać poczucie większej przestrzeni i uczynić dom bardziej funkcjonalnym.
• Wielkość pokoju: ludzie lubią domy z przestronnymi pokojami. Liczba pokoi jest również decydującym czynnikiem przy poszukiwaniu nieruchomości.
• Garaż: istnienie garażu lub miejsca parkingowego stanowi wartość dodaną nieruchomości. Jeśli nieruchomość posiada garaż z miejscem postojowym w tym samym budynku lub prywatny, indywidualny garaż, wartość może wzrosnąć jeszcze bardziej.
• Balkon/Taras: ta funkcja zawsze była ważnym elementem sprzedaży nieruchomości, ale dzięki pandemii stała się jeszcze ważniejsza. Ludzie lubią mieć przestrzeń na zewnątrz, a im więcej masz terenów zewnętrznych, tym lepiej.
• Winda: ludzie szukają wygody, a wchodzenie po schodach z torbami na zakupy nie jest przyjemne, zwłaszcza dla osób starszych lub z dziećmi.
• Widoki: widoki, którymi cieszy się nieruchomość, są również ważnym czynnikiem przy sprzedaży domu. Ludzie wolą domy z niezakłóconym widokiem niż domy z widokiem na przykład na inny budynek.
• Bezpieczeństwo: większą wartość mają nieruchomości z zabezpieczeniami, takimi jak alarm, całodobowy nadzór czy portier.

dom-na-sprzedaz-064. Wykończenie domów na sprzedaż

Jakość wykończenia w Twoim domu, a także konstrukcja czy izolacja mogą decydować o sprzedaży domu. Niektóre renowacje mogą zwiększyć wartość nieruchomości, na przykład:

• Malowanie ścian.
• Nowe podłogi.
• Poprawa elektryki, jeśli nieruchomość jest stara.
• Nowe okna.
• Remont kuchni i/lub łazienki.
• Inteligentne rozwiązania domowe i technologia.
Jak widać domy na sprzedaż w Zielonej Górze to złożony i wieloetapowy proces, który nie polega tylko na wywieszeniu na płocie banneru z informacją o sprzedaży. Sprzedaż domów wymaga dużego zaangażowania, fachowej wiedzy, umiejętności analizy rynku, znajomości aspektów prawnych i marketingowych. Wszystkie te zasoby posiadamy w naszym biurze nieruchomości PARKHOME. Dlatego jeśli posiadasz dom na sprzedaż i nie masz czasu, wiedzy bądź ochoty zajmować się tą transakcją sam zgłoś się do naszego biura w Zielonej Górze, a my zajmiemy się wszystkim za Ciebie!
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.