Zarządzanie najmem polega na kompleksowej obsłudze najmu mieszkania.

Specjaliści z Park Home stworzą za Ciebie ofertę wynajmu, znajdą lokatorów, utrzymają z nimi stały kontakt, będą kontrolować płatności, zapewnią profesjonalną opiekę nad mieszkaniem i wszystkim co się w nim znajduje.

Kompleksowa usługa zarządzania oferowana jest wszystkim klientom, którym zależy na bezpieczeństwie najmu oraz minimalizacji obowiązków przy obsłudze najemcy. W ramach naszej oferty całkowicie odciążamy właściciela z wszelkich technicznych czynności związanych z wynajmowaniem nieruchomości.

 
Jak wygląda współpraca z nami? 


Przygotowanie nieruchomości do wynajęcia


Wieloletnie doświadczenie w kontaktach z najemcami sprawia, że wiemy na co zwracają oni uwagę. Doradzimy, co należy zmienić we wnętrzu, jeśli mieszkanie jest już urządzone lub jak je zaprojektować, jeśli dopiero je urządzasz. Właściciele mieszkań często urządzają je pod klucz, zgodnie ze swoim gustem - kosztem dużego budżetu powstają wnętrza unikalne i ciekawe, ale niesłychanie trudne do wynajęcia. Pokażemy Ci jak urządzić idealne mieszkanie pod wynajem.

 Wynajem nieruchomości oraz opieka nad nimi


Skuteczna weryfikacja i ocena potencjalnego najemcy to klucz do sukcesu. Pozwala minimalizować ryzyko osób nierzetelnych, problematycznych czy uciążliwych dla sąsiadów. Naszym atutem jest dostęp do odpowiedniej bazy potencjalnych najemców. Podpisanie umowy oraz szereg innych formalności to nasz obowiązek - zadanie właściciela ogranicza się do akceptacji wynegocjowanej przez nas umowy najmu

 Zarządzanie i administrowanie nieruchomościami
 


Prawidłowa inwentaryzacja wyposażenia oraz opis stanu mieszkania w dniu rozpoczęcia najmu to ważne elementy zapewniające pozytywne rozliczenie najemcy z tego jak dba o powierzoną mu nieruchomość. Powierzenie tego zadania nam to nie tylko pewność co do formalnej strony przekazania, ale też oszczędność Twojego czasu.
 


Nadzór nad mieszkaniem


Mieszkania pozostające pod naszą opieką przechodzą co pół roku inspekcję, podczas której oceniamy ich stan techniczny, dbałość najemców o lokale, wychwytujemy również ewentualne, niezgłoszone przez nich usterki. Na podstawie takich szczegółowych oględzin sporządzamy dla właściciela raport, którego częścią są rekomendacje co do ewentualnych napraw, sposobu ich finansowania (czy powinny obciążyć najemcę czy właściciela) oraz – co najważniejsze – opinia dotycząca samego najemcy.


Regulowanie płatności na rzecz wspólnot i dostawców mediów


Przygotowane przez nas rozliczenia są przejrzyste, w razie wątpliwości jesteśmy do dyspozycji wynajmującego, aby udzielić dodatkowych wyjaśnień. Dzięki nam nie spóźnisz się z zapłatą czynszu do wspólnoty mieszkaniowej czy z opłatami za prąd, gaz, telewizję Internet. Wszystkie tego typu zobowiązania uregulujemy w Twoim imieniu.


Windykacja należności


Każdy, kto wynajmował mieszkanie wie jak absorbujące i stresujące potrafi być upominanie się o czynsz. My zdejmujemy z właścicieli ten obowiązek, zaoszczędzając im trudnych sytuacji. Co więcej, prowadzimy sprawy z zachowaniem wszelkich wymaganych prawem procedur, dzięki czemu jeśli jednak sprawa trafia do sądu, prawnicy reprezentujący właściciela mają ułatwione zadanie, gdyż po stronie właściciela nie można wykazać żadnych zaniedbań i uchybień (odpowiednia liczba i forma wezwań do zapłaty, odpowiednie udokumentowanie wierzytelności etc.)
 

Koszt usługi jest indywidualnie wyliczany do każdej oferty mieszkania. Poniżej przedstawiamy trzy "pakiety" naszej obsługi, które mogą być odpowiednio modyfikowanie. Na finalną wysokość kosztu składa się zakres usługi zarządzania, długość umowy zarządzania oraz ilość nieruchomości powierzanej firmie. 

Sama opłata zawsze składa się z dwóch niezależnych od siebie czynników oraz jest liczona od "odstępnego" dla Właściciela lokalu:
- opłata za zarządzanie nieruchomością (skrót - ZN),
- opłata za obsługę najmu (skrót - ON),

 
Cena za zarządzenie:
ZN: 5% ceny najmu/m-c
ON: 5% ceny najmu/m-c

suma: 10% ceny najmu/m-c

Czynności w ramach umowy:

- oszacowanie ceny najmu,
- weryfikacja prawna nieruchomości,
- zarządzanie pustostanem,
- publikacja oferty,
- weryfikacja najemcy,
- przygotowanie pełnej dokumentacji,
- przekazanie/odbiór mieszkania. Cena za zarządzenie:
ZN: 10% ceny najmu/m-c
ON: 10% ceny najmu/m-c

suma: 20% ceny najmu/m-c

Czynności w ramach umowy:

- oszacowanie ceny najmu,
- weryfikacja prawna nieruchomości,
- zarządzanie pustostenem,
- publikacja oferty,
- weryfikacja najemcy,
- przygotowanie pełnej dokumentacji,
- przekazanie/odbiór mieszkania,
- odczyt liczników,

- półroczny raport stanu mieszkania,
- wycena i nadzór nad naprawami lokalu,
- wycena i nadzór nad doposażeniem lokalu,
- wsparcie prawne przy windykacji Najemcy.


Cena za zarządzenie:
ZN: 10% ceny najmu/m-c
ON: 15% ceny najmu/m-c

suma: 25% ceny najmu/m-c

Czynności w ramach umowy:

- oszacowanie ceny najmu,
- weryfikacja prawna nieruchomości,
- zarządzanie pustostenem,
- publikacja oferty,
- weryfikacja najemcy,
- przygotowanie pełnej dokumentacji,
- przekazanie/odbiór mieszkania,
- odczyt liczników,

- półroczny raport stanu mieszkania,
- wycena i nadzór nad naprawami lokalu,
- wycena i nadzór nad doposażeniem lokalu,
- regulowanie płatności czynszowych,
- rozliczanie wpłat najemcy,
- windykacja należności najemcy,
- reprezentacja Klienta przed Urzędami,
- reprezentacja Klienta przed Najemcą,
- przekazywanie zysków właścicielowi.


Zgłoś swoją ofertę

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.